Committees

Assistant Governors
Bonnie S Field Assistant Governor
Assistant Governors
Kenneth Wayne Janes Assistant Governor
Assistant Governors
Stanley Theodore Wall Assistant Governor
Assistant Governors
Judith W. Cocherell Assistant Governor
Assistant Governors
JoAnn Meaker Assistant Governor
Assistant Governors
Norman (Chip) E Hendricks Jr Assistant Governor
Assistant Governors
Floyd Melvin Brown Jr. Assistant Governor
Assistant Governors
Judith A. Jacquelin Assistant Governor
Assistant Governors
Maureen S. Patterson Assistant Governor
Assistant Governors
Bill Payne Assistant Governor
Assistant Governors
Edward W. Eaton Assistant Governor
Assistant Governors
David S. Rosenthal Assistant Governor
Assistant Governors
Ronald Lynde Assistant Governor
Assistant Governors
Richard R. Flannery Assistant Governor
Assistant Governors
Tracy E Pendleton Assistant Governor
Assistant Governors
Tom Wilkinson Assistant Governor
Assistant Governors
Philip A. Ford Assistant Governor
Club Membership Chairs and Others
Robley D. Bates Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Rich Salon Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Patrick C. Moran Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Clifford Altschull Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Kathy R Burke Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Judith W. Cocherell Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Juliana R Franklin Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Lawrence V. Roberts Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Cara Louise Clements Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Philip E Jones Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Samuel Perry Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
Robert Kerns Club Membership Chair
Club Membership Chairs and Others
John L. Walston Club Membership Chair
DCO-District Communications Officer
Michael Soden DCO - Webmaster
DCO-District Communications Officer
Dana Lewellyn Rieves DCO-District Comm. Officer
DCO-District Communications Officer
Deborah Altizer Wall DCO-District Comm. Officer
DISTRICT COMMITTEE CHAIRS
Cora T. Huitt Friendship Exchange
DISTRICT COMMITTEE CHAIRS
Stephen R. Beer Legislative
DISTRICT COMMITTEE CHAIRS
Randy L. Cash Community Services Chair
DISTRICT COMMITTEE CHAIRS
Bonnie S Field Awards & Information
DISTRICT COMMITTEE CHAIRS
Susan G. Zachensky-Walthall Awards & Information
District Leadership Officers and Staff
John David Padgett District Governor
District Leadership Officers and Staff
Charles A. Arnason District Rotary Foundation Chair
District Leadership Officers and Staff
Matthew McDonald Finance Chair
District Leadership Officers and Staff
Maryann Tetreault District Executive Secretary
District Leadership Officers and Staff
Michael Soden DCO - Webmaster
District Leadership Officers and Staff
Dana Lewellyn Rieves DCO-District Comm. Officer
Membership Committee
Michael E. Jallo Membership Chair
Paul Harris Society
Appaiah Mudappa Ballachanda Chair
Public Image Group
Diana G. Gulotta Newsletter
Public Image Group
JoAnn Meaker Public Image
Training,Events, Conference and Convention
James A. Probsdorfer DTTS Trainer
Training,Events, Conference and Convention
Sigur E. Whitaker District Conf Chair
Training,Events, Conference and Convention
Stephen R. Beer PETS Trainer
Training,Events, Conference and Convention
Melissa J. Sullivan District Assembly Chair
Youth Services
Charles L. Firestone Interact
Youth Services
Alexandria Mayher Ritchie Rotaract
Youth Services
Leslie A. Bryant RYLA
Youth Services
Leland C. Muckey Youth Exchange Chair
Club Foundation Chairs
Henry T Thrasher Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Julius C. Anongos III Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Thomas Darius Williams IV Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Arthur H. Kreienbaum Jr. Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Michael T. Mason Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
J. Kevin Kelly Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Gordon H. Shaw Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Janice L Rowley Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
S. William (Bill) Rhode Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Andrew Gilfillan Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Jeremy Caleb Johnson Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Donna S. Morris Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Norman (Chip) E Hendricks Jr Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
John W. Steele Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Appaiah Mudappa Ballachanda Club Rotary Foundation Chair
Club Foundation Chairs
Stanley Theodore Wall Club Rotary Foundation Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Don R. Vaught Foundation Audit Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Carol Dois Woodward Foundation Operation Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
William D. Pollard Jr. District Foundation Treasurer
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
SuAnne Hardee Bryant Foundation Grants Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Rudy L Garcia Foundation Development Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Charles A. Arnason District Rotary Foundation Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Diana G. Gulotta Newsletter
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Colleen Bonadonna Polio Programs Chair
DISTRICT FOUNDATION CHAIRS
Karlis Graubics Sr. Triple Crown